601

«برگزاری کارگاه‌ آموزشی آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) ویژه کارپردازان دانشگاه رازي»

کارگاه‌ آموزشی آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) ویژه کارپردازان در روزهای یکشنبه مورخ 5 و 12 آذرماه برگزار گردید

کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) ویژه کارپردازان دانشگاه رازي به همت مدیریت طرح، برنامه و نظارت راهبردي و مديريت امور اداري دانشگاه رازي برگزار شد. لازم به ذکر است سامانه تدارکات الکترونیک دولت با نام اختصاری ستاد شناخته می‌شود.

 ستاد که از زیر مجموعه‌های وزارت صنعت معدن و تجارت است، در سال ۱۳۸۸ توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، هیئت وزیران و شورای نگهبان تصویب و راه‌اندازی شد. راه‌اندازی این سامانه اهداف مختلفی را دنبال می‌کند از جمله به دلیل حذف واسطه‌ها تمام معاملات در این سامانه کاملاً شفاف و قابل اعتماد انجام می‌شود. دومین هدف حذف معامله کالاهای قاچاق است، چرا که تنها کالاهای ایرانی در این سامانه برای خرید یا فروش ثبت می‌شوند و تلاش بر آن است که از کالا و محصولات ایرانی حمایت شود. تمامی معاملات و تراکنش‌ها در این سامانه تحت نظارت سازمان‌هایی همچون تعزیرات و بازرسی کل کشور است تا از هرگونه معامله ناسالم جلوگیری شود. برای استفاده آسان از سامانه ستاد سه بخش مجزا برای کاربران تعریف شده است:

 1- بخش خرید جزئی و متوسط

 2-  بخش مناقصه

3- بخش مزایده

کارگاه ياد شده در طي دو جلسه در بستر مجازي در تاريخ‌هاي 1402/09/05 و  1402/09/12  با برنامه‌ريزي و هماهنگي لازم توسط مدرسان و کارشناسان مرکزي سامانه ستاد برگزار گردید. اولين جلسه آن در  روز يک‌شنبه مورخ 1402/09/5 در سالن جلسات شماره يک دانشکده ادبيات و علوم انساني با حضور هيجده نفر از کارپردازان محترم واحدهاي مختلف دانشگاه برگزار گرديد.


                 


شناسه : 11106952